ANIMUJ.PL

animuj.pl - pierwszy polski portal poświęcony animacji 2D
Teraz jest Wt lis 21, 2017 13:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 16, 2008 13:04 
moderator
moderator

Skoro nikt nie zamieścił tu żadnego scenariusza podam coś jako punkt wyjścia.Co prawda pisane było pod krótki metraż - fabułę kręcone tradycyjnie...
Szkoda ,że nie ma opcji załączników.W doc lepiej by się czytało z zachowaniem formatu.

“ELIMINATOR”

autor: Sebastian Kwidziński

PLENER.WIEŻOWIEC - DZIEŃ
Na dachu gigantycznego wieżowca (drapacza chmur) stoją JOHN i ZŁY AGENT.JOHN jest bardzo dobrze zbudowany ,ubrany jest w skórzaną kurtkę i jeansowe spodnie.Przez ramię ma przewieszony plecak.ZŁY AGENT jest w garniturze i w okularach .Celuje on pistoletem prosto w głowę JOHNA.Obydwaj mają krótkofalówki w rękach.Na dachu leżą trzy trupy.Niedaleko nich stoi przy helikopterze cała banda opryszków.

ZŁY AGENT
Nie mogę uwierzyć ,że się nabrałeś na stary numer z krótkofalówką.
(śmieje się )
No coż wygląda na to ,że to już koniec ,John.
Masz jeszcze coś ciekawego do powiedzenia na koniec ?
(uśmiecha się złowieszczo co podłapują opryszki śmiejąc się i prychając)
Może jakaś mądra ,złota myśl co ?

JOHN
(spokojnie)
Nie masz już naboi w kaburze.

AGENT śmieje się ,naciska spust jak się okazuje pusty.Mina ZŁEGO AGENTA rzędnie.JOHN nie czekając rzuca plecak(zostawiając go na dachu) i biegnie w kierunku krawędzi by skoczyć.Banda opryszków orientując co się dzieje strzela w jego kierunku ale za pozno.ZŁY AGENT przeklinając pod nosem podbiega do krawędzi i patrzy na lecącego JOHNA ,który właśnie otworzył spadachron.Banda opryszków podbiega do krawędzi i próbuje go zestrzelić ale im nie wychodzi.Nagle z krótkofalówki ZŁEGO AGENTA słychac jakieś dzwięki.

ZŁY AGENT
(do krótkofalówki)
Niewielka strata ,John.Mamy swoich ludzi wszędzie.Dopadniemy cię wcześniej czy pózniej.Nie masz żadnych szans.Jest nas zbyt wielu...

Po chwili chrzęstów ze słuchawki w końcu dobiega głos.

JOHN(OFF)
Wykończę was matkojebców .Wszystkich.Co do jednego.

JOHN leci na spadochronie wyłączając krótkofalówkę i chowając ją.Z drugiej kieszeni kurtki wyjmuje pilota z jednym guzikiem.Naciska go.Plecak porzucony przez JOHNA na dachu wybucha.W tle lecącego na spadachronie JOHNA widać eksplozję.

Krótkie przebitki :

1.PLENER.ULICA NA PRZEDMIEŚCIU - DZIEŃ
Z dwupiętrowego ekskluzywnego domu wychodzi mężczyzna(alternatywnie przypominający Ks.Rydzyka) i wsiada do limuzyny ,która zaraz potem wybucha.W pobliskim samochodzie siedzi JOHN i czyta książkę(lub rozwiązuje krzyżówkę).

CIĘCIE DO:

2.WNĘTRZE.BIUROWIEC - DZIEŃ
Sala konferencyjna(alternatywnie spotkanie młodzieży wszechpolskiej).Przy długim stole siedzi kilkanaście facetów w garniturach i debatują.Na stołach oprócz napojów są półmiski z owocami.Nagle przez okno wpada JOHN i strzela do wszystkich.Szkło z okna rozpryskuje się na wszystkie strony.JOHN przewraca stolik i zastawia się nim strzelając i dogryzając sobie jabłko z półmiska.Po chwili wpada ochrona.

CIĘCIE DO:

3.PLENER.DACH WIEŻOWCA - DZIEŃ
JOHN leży na dachu z karabinem snajperskim pilnie obserwując imprezę polityków w pobliskim kurorcie.
PW Johna.JOHN bierze na celownik :Kaczyńskich ,Leppera ,Giertycha...Przegryza sobie przy tym batonika.

4.PLENER.BIUROWIEC - DZIEŃ
Z trzeciego piętra wylatuje rozpryskując szklaną ścianę czarne BMW.Całe trzecie piętro wybucha Za kierownicą JOHN przypalający sobie papierosa zapalniczką.Auto spada wprost do basenu.

CIĘCIE DO:

WNĘTRZE.PODZIEMNA CELA - NOC
Cela więzienna.BLOND PIĘKNOŚĆ jest przywiązana do łóżka koło którego leży parę trupów.JOHN uwalnia BLOND PIĘKNOŚĆ i bierze ją na ręce całując się z nią namiętnie.

BLOND PIĘKNOŚĆ
Wiedziałam ,ze po mnie wrócisz.

JOHN
(mruga do niej oczkiem)
Chodzmy w jakieś bardziej przytulne miejsce.

CIĘCIE DO:

PLENER.WYJSCIE Z PODZIEMNYCH TUNELI - NOC
JOHN niesie BLOND PIĘKNOŚĆ na rękach.W tle widać wybuchające podziemia ,budynki.Na tych obrazkach pojawiają się napisy końcowe wraz z rockowym kawałkiem w podkładzie.

CIĘCIE DO:

WNĘTRZE.SALA KINOWA - NOC
W ciemnej sali zapalają się światła.W pierwszym rzędzie siedzi chudy ,uśmiechnięty nastolatek o twarzy JOHNA.Mimo końca seansu jest nadal zapatrzony w ekran.Na ekranie widać napisy końcowe i JOHNA ,który niesie niesie BLOND PIĘKNOŚĆ.Ekranowy JOHN ma inną twarz - Arnolda Schwarzeneggera.Podniecony nastolatek wstaje w końcu ciężko i niechętnie kieruje się ku wyjściu.

KONIEC

Tytuł:
PostNapisane: So lut 16, 2008 14:26 
mistrz animacji
mistrz animacji

wow, podoba mi się ten scenariusz. Ty a zrobiles do tego film? miło było by obejrzeć 8)

Ja nigdy nie wiedzialem jak sie pisze scenariusze, teraz już wiem ^_^, trzeba wszystko opisywać co i jak i gdzie się dzieje.
dzięki

Tytuł:
PostNapisane: So lut 16, 2008 15:01 
wasz ukochany admin
wasz ukochany admin

do scenariusza mozesz dodac jeszcze informacje "operatorskie" typu szybkie zblizenie na twarz john'a

a sama struktura scenariusza zalezy w duzej mierze od tego czy piszesz go dla siebie /do wlasnego uzytku/ czy tez dla kogos innego, albo dla wgladu publicznego

jak piszesz dla siebie to wystrczy wypunktowac co po czym i z czym ma sie dziac, a jak bardziej publicznie, to warto wcisnac opisy i szczegoly.

czemu to zawsze jest blad pieknosc, he?
jeszcze tylko bikini jej brakuje :P

Tytuł:
PostNapisane: So lut 16, 2008 15:41 
właściciel studia
właściciel studia

Scenariusz do własnego użytku nie musi być rozbudowany, ważne żeby bylo wiadomo o co chodzi i co jest o czym, bo reszty chyba nie zapomnisz :)

Tytuł:
PostNapisane: So lut 16, 2008 16:07 
mistrz animacji
mistrz animacji

aha, dzieki wam, w końcu wiem jak juz pisac ;p

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 08:23 
młody adept
młody adept

Hej, ¶wietne stronki podales !! Pomocne i inspirujace dziela sie w nich znajduja, tak¿e tego,pozdrawki. Smile

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 12:04 
młody adept
młody adept

Niestety w ostatnim czasie usługi tego portalu bardzo się pogorszyły. Zmiana wyglądu strony to nie wszystko, należy bardziej weryfikować użytkowników, którzy są coraz bardziej bezczelni i oszukują na potęgę!

PostNapisane: So gru 13, 2014 22:22 
młody adept
młody adept

Podbijam temat. Zostało to zrealizowane? Scenariusz fajny, lekki w odbiorze (przejrzysty), ciekawa jestem wykonania. Bo autor się nie odzywa i w końcu nie wiadomo jak to się skończyło ;)

Gdy Ci smutno gdy Ci źle wejdź na - http://budowyswiat.soup.io/. Zapraszam !

Ostatnio edytowano Pn cze 22, 2015 11:55 przez drshila1959, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt gru 19, 2014 18:23 
młody adept
młody adept

Też chciałbym się dowiedzieć jak pozostali tutaj chyba też są ciekawi czy to wszystko dobiegło do końca i zostało przeprowadzone to i zrealizowe w sposób jaki został napisany scenariusz czyli bardzo dobry ? Moim zdaniem większość jest tutaj ciekawa tych losów tego scenariusza.

Tworzę nowego bloga - http://meblomania.blog.pl/2015/03/10/pora-na-dobre-akcesoria-do-kuchni/, czekam na porady dotyczące wyglądu.

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 2015 15:11 przez allegra83, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So maja 16, 2015 12:04 
młody adept
młody adept

No powiedzmy szczerze - mnie to ten scenariusz akurat nie powalił, ale też chciałem się dowiedzieć czy udało się go zrealizować? Powstało coś z tego? Bardzo mnie to ciekawi, a sam mam parę pomysłów.

Strefa czasowa: UTC + 1