ANIMUJ.PL

animuj.pl - pierwszy polski portal poświęcony animacji 2D
Teraz jest Wt lis 21, 2017 13:07

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 15:06 
moderator
moderator

To są raczej zalążki(blizniaczo podobne) na pomysł na film... :D
Ale mniejsza.
Być może z czasem napiszę na ich podstawie scenariusz.

1."Witamy w piekle" - roboczy tytuł.

Główny bohater (kulturalny ,ładnie ubrany ,przesadny pedancik) wychodzi z domku ,przechodzi przez ulicę i przejeżdża go samochód.
Umiera. Całkiem zdziwiony orientuje sie ,że wylądował w piekle (chociaż całe życie uważał siebie za dobrego i pobożnego człowieka).
Widząc bałagan i chaos biurokracji stwierdza ,ze trafił tam przez pomyłkę.
Oczywiście próbuje wszystkiego by to naprostowac poznając niesamowite
mityczne postacie wśród których pojawiają się też te całkiem autentyczne jak np :Adolf Hitler.

2."......." - kurde narazie bez tytułu :D

Głównym bohaterem\bohaterką moze być chłopczyk lub dziewczynka.
W wyniku choroby\wypadku zapada w śpiaczkę - lądując w szpitalu.
W śpiączce widzi różne fantastyczne postacie ,które próbują przeszkodzić lub pomóc dojść dziewczynce do wybranego miejsca(oczywiście wyobrażonego) -by wyjść ze śpiączki.

Pomysły są bardzo podobne do siebie jednakże w tych ogólnych konceptach można pójść w bardzo skrajne kierunki - mogą powstać dwie całkowicie różne historie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 15:47 
właściciel studia
właściciel studia

NIeżle, jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawe pomysły, ale bardzo ogólnikowe. :D

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 16:02 
moderator
moderator

Oba pomysły bardzo dobre
Pierwszy nawet bardzo, oczyma wyobraźni widziałem przykładową scenę:
-Facet przed wejściem do piekła stoi w kolejce rzezimieszków pod wysokim biurkiem. Desperacko usiłuje tłumaczyć swoje stanowisko jakiemuś urzędowemu diabłu, zaczyna porównywać siebie do kolesi za sobą,
(kilka slajdów ukazujących owych opryszków)
wskazuje na swój wyprasowany garnitur,
nerwowo pokazuje swoje dyplomy
wskazuje na zegarek tłumacząc że był omówiony na spotkanie
pod koniec wyciąga krzyżyk i prosi o litość.
nagle z nad biurka wystaje ognista głowa i z przerażoną a zarazem złą miną uderzając młotkiem w stół krzyczy ZABRAĆ MI GO!! Zrywa krzyżyk a naszego bohatera wrzuca w przepaść z której bucha ogień.
Następnie:
Wpada brygada satanistów i z nienawiścią pozbywa się krzyżyka.
Ta scena miała by pokazać jak bardzo diabły boją się Boga i jak bardzo nasz bohater ma teraz prze......

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 16:19 
art director
art director

No kurde, musiało to nastąpić. W bardzo podobny deseń uderzam w moim filmie dyplomowym. Jednakże mój denat :D po śmierci trafia do "nieba" aby skonfrontować się tam z ze swoimi (zmarłymi już oczywiscie) bohaterami z dzieciństwa. Czyli, krótko mówiąc juz jako dorosły facet spełnia swoje chłopięce marzenia. Wszelkie szczegóły pozostawię narazie w tajemnicy, jak juz będzie po obronie napewno się nim podzielę.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 21:27 
animator
animator

co do drugiego pomyslu to widzialem podobny serial amerykanski nie pamietem juz tytulu bo to bylo jakis czas temu ale historia byla podabna

chlopak mial wypadek zapadl w spiaczke i mial rozne przygody podczas tego snu i tez mial gdzes dojsc ale nie pamietem czy mu sie udalo :D jak sobie przypomne to dam tytul

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 21:31 
właściciel studia
właściciel studia

Friday ma racje. Ostatnio to oglądałem. Chyba "Jak w niebie" sie nazywalo, ale tam gosciara byla w spiaczce po wypatku i pomagal jej kolo ktory tylko on ja widzial i słyszał. Chyba to chodzilo :wink: :D :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 21:33 
animator
animator

to ty myslisz chyba jeszcze o innym filmie bo w tym co ja mysle to chlopak byl zapadl w spiaczke i z tego co pamietam to spadl z drzewa

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 23, 2008 06:55 
właściciel studia
właściciel studia

NIe, to tamtam kobieta miała wypadek samochodowy ale podobna fabuła

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 23, 2008 13:05 
developer
developer

friday napisał(a):
co do drugiego pomyslu to widzialem podobny serial amerykanski nie pamietem juz tytulu bo to bylo jakis czas temu ale historia byla podabna

chlopak mial wypadek zapadl w spiaczke i mial rozne przygody podczas tego snu i tez mial gdzes dojsc ale nie pamietem czy mu sie udalo :D jak sobie przypomne to dam tytul

Racja :) Łaził po tym swoim wyimaginowanym świecie i szukał ojca bodajże. Już dawno temu to oglądałem.

Co do pierwszego pomysłu miałem podobny. To dosyć pospolity motyw, ale mój polegał na tym że facet stał na przystanku i przegapił ostatni autobus. Zamawia taksówkę z numeru, który znalazł na przystanku ("666"). Podjeżdża taksówka z diabłem w środku i (oczywiście jak każdy bohater takich historyjek nie spostrzega że to diabeł - co za naiwni ludzie...) rozmawia z nim podczas podróży o sensie życia itd. Miało się kończyć tak że diabeł daje mu sugestie co do jego życia i daruje mu żywot.

Można by przerobić, że urzędas dostaje "zlecenie" (nie wiem co konkretnie) w miejsce którego nie zna i taksa z diabłem podwozi go do piekła. Mógłby być komornikiem wtedy można by śmieszne sytuacje zrobić, jak np nasz bohater rekwiruje tron samego Lucyfera itd. Nasyła Policję za nielegalną prostytucję, sodomię itd.

p.s.
A na koniec zabiera bramę piekieł i wypuszcza wszystkich :D No i pan Lucyfer płacze hehe :P Przeprasza Boga i wraca do Nieba i cały świat tonie w utopii :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 23, 2008 17:34 
moderator
moderator

Może zrobimy jakąś mała burzę mózgów i każdy spróbuje napisać krótką historyjkę z motywem piekła itd.?
Może być ciekawie...

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 23, 2008 17:59 
wasz ukochany admin
wasz ukochany admin

Creator napisał(a):
friday napisał(a):

Racja :) £azi³ po tym swoim wyimaginowanym ¶wiecie i szuka³ ojca bodaj¿e. Ju¿ dawno temu to ogl±da³em.

owszem, to byl chyba jakis mini serial, i nawet kumple tego w spiaczce tez mu jakos z odnalezieniem ojca pomagali - to znaczy pamietam scenke, ze jak go ze szpitala do domu przywiezli /caly czas byl w spiaczce/ to urzadzili tam impreze - mamuska sie dziwila czemu mu teraz organizuja urodziny, jak ma w innym miesiacu, a potem dopiero transparent doczytala, ze to o ojca chodzilo. a sam ojciec chlopaka zaginol w jakims wypadku, ciala nigdy nie odnaleziono, a matka i chlopak caly czas mieli nadzieje, ze sie odnajdzie. matka sama zwlekala z wyplata ubezpieczenia za smierc meza, bo to byl dla niej taki symbol nadziei, ze caly czas wierzy, ze jej maz zyje i jak sie odnajdzie i wroci do domu, to mu pokarze, ze caly czas wierzyla i nie wyplacila polisy.

Creator napisał(a):
Mo¿na by przerobiæ, ¿e urzêdas dostaje "zlecenie" (nie wiem co konkretnie) w miejsce którego nie zna i taksa z diab³em podwozi go do piek³a. Móg³by byæ komornikiem wtedy mo¿na by ¶mieszne sytuacje zrobiæ, jak np nasz bohater rekwiruje tron samego Lucyfera itd. Nasy³a Policjê za nielegaln± prostytucjê, sodomiê itd.

p.s.
A na koniec zabiera bramê piekie³ i wypuszcza wszystkich :D No i pan Lucyfer p³acze hehe :P

komornik - to jest dobre :lol: albo jak odcina ogrzewanie piekla za nieoplacone rachunki :rotfl:

quagmire napisał(a):
Mo¿e zrobimy jak±¶ ma³a burzê mózgów i ka¿dy spróbuje napisaæ krótk± historyjkê z motywem piek³a itd.?
Mo¿e byæ ciekawie...

hmm... z ta burza muzgow to juz dluzszy czas myslalam, zeby zarzucic cos na forum, ale o tym juz niedlugo w dziale pomysly/propozycje 8)

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 23, 2008 18:24 
moderator
moderator

Czyżby powrót bitw? :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 23, 2008 21:02 
animator
animator

Cytuj:
Czyżby powrót bitw? Laughing

bylo by fajne tylko zeby sie troche osob zangazowalo [/quote]

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 23, 2008 21:37 
właściciel studia
właściciel studia

mozecie mi wyjaśnic o co biegało w tej bitwie?

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 23, 2008 21:42 
animator
animator

to takie cos co sie nazywa wspolzawodnictwo :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1