ANIMUJ.PL

animuj.pl - pierwszy polski portal poświęcony animacji 2D
Teraz jest Wt lis 21, 2017 12:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 26, 2009 21:30 
młody adept
młody adept

Ehm...
Dzień dobry..?
Nazywam się Paula, Tutaj BlackNeko i mam 13 lat.
Chcę zrealizować jeden taki pomysł, ale nie mam za bardzo jak...
No nic, przechodzę do konkretów ^^
*Trema*
Więc tak...

Na początku jest sobie taki kot. Jest on metalowy, a zamiast serca - jak się później okazuje - ma kwiatka. Więc siedzi on sobie obok ściany, wszystko jest w kolorach granatowo-czarnych. Widać, że nad czymś rozmyśla, przekrzywiając, łebek. W końcu nasza kitka wybiega z ciemnego zaułku. Przed widzem roztacza się sceneria pustej ulicy otoczonej pustymi domami i wszechobecną mgłą. Słychać krakanie kruków. Kot rozgląda się, po czym pokazana jest mgła, z której wyłania się COŚ. Mam zamiar zrobić z tego takiego helikoptero - kruka, ale to później. Kicia zaczyna uciekać, krukokoptery zaczynają strzelać do kota, który ucieka. W końcu kicia dostaje, kruki odlatują, a kot kona na ziemi. Wtedy z mgły zaczynają wychodzić koty, ale takie żywe i prawdziwe. Miałczą one głośno, zagłuszając krakanie. I wtedy właśnie pokazane jest, jak nasz bohater patrzy na coś. Pokazane są usta, do których ktoś przykłada palec w znaku ciszy, po czym kicia zaczyna świecić na zielono i unosić się w powietrzu.
Kot się budzi jak ze snu, wstaje i słyszy nagle krakanie. Znowu napadają na niego krukokoptery, ale on tym razem stoi. Zaczynają do niego strzelać, ale on wtedy dostaje powera od nieznanej postaci i rozwala napastników.
Kończy się tym, że on stoi na jakimś wysokim budynku. Bierze głęboki wdech, po czym skacze z dachu. Nagle wyrastaja mu skrzydła, a potem on odlatuje w dal razem z niebieskimi ptaszkami.
Koniec :3

Mam już ścieżkę dźwiękową, ale pozostaje pytanie pt.:
"W jakim programie?"
Tak, wiem, temat bardzo oklepany, ale ja bym chciała to zrobić w czymś typu animacji "9" Shane'a Ackera i Tim'a Burton'a.
Help...
Please..?

P.S.: Von od historii, jest moja i nie ważcie się jej tknąć!!!
*Wdech-wydech-wdech-wydech*

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 02:16 
młody adept
młody adept

W zasadzie to ja Ci niewiele poradzę, mogę Ci melodyję jakąś ułożyć do tego :P

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 08:36 
młody adept
młody adept

Melodyja już jest. Ja mogę powiedzieć tyle, że podejmujesz się naprawdę dużego przedwsięzięcia. Sama nauka programu do animacji 3d juz Cię zniechęci, a w takim zostało zrobione 9 (choć wygląda jak animacja poklatkowa kukiełek). Inne filmy animowane Tima Burtona są zrobione właśnie w takiej technice, czyli fotografowanesą poszczególne fazy ruchu kukiełek. Nie obraź się , bo nie znam Twojego zapału i możliwości ale proponuję na początek rozrysować całą animację, złożyć to np we flashu, dodać do tego muzykę i zrobić coś na wzór slideshowa, czyli pokazujących się po sobie obrazach. Im więcej takich obrazków narysujesz, tym wiadomo, będzie to bardziej przypominało animację, a nie ukazujące się po sobie obrazy.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 14:53 
młody adept
młody adept

Dzięki za pomoc ^^
Wiem właśnie, miałam zamiar najpierw zrobić szkice na papierze, poskanować i zrobić animację, ale nie wiem w jakim programie...
A chcę ściągnąć flasha, tyle że za darmo albo wersję trial, więc na razie jest oki ^^
Tylko w jakimż to programie, jeśli można wiedzieć, można tworzyć graffikę 3d??? I jeśli już, to jakiś dla początkujących ^^"""

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 18:38 
młody adept
młody adept

grafikę 3d odradzam na samym początku. chyba że już umiesz modelować to może i nauczysz się takich programów.. za 5 lat conajmniej (tyle przewiduje nauki by zrobić coś co chociaż ruszałoby się naturalnie). Techniki 'z kukiełkami/plastelinowymi ludźmi też ci odradzam. właściwie wszystko odradzam zanim nie zrobisz artworków i krótkich animacji szczegółów. poszukaj sobie na youtube filmików jak robili rożne animacje( making of'y). np Neverhooda
http://www.youtube.com/watch?v=PXHeCQb7lx0&feature=related od 3:12 minuty i innych takich.
A takich animacji to chyba najlepiej na kartce i ołówkiem i gumką robić. bez tła i kolorów.
Chyba że jesteś pewna swojego trochę chaotycznego scenariusza, tylko żeby nie okazał się słomiany zapał. Bo tak bywa i na tym się kończy.
No, jeżeli wszystko masz przygotowane i w ogóle wszystko super, nie boisz się skomplikowanych programów to polecam:
Blender (3d, darmowy, możliwość robienia animacji)
Adobe Flash (animacje wektorowe, nie-taki-trudny)
ew jeżeli czujesz się profesjonalistką
maya 3d (dość spory program do sporych działań w zakresie animacji, o ile się nie mylę korzystał z niego dreamworks (chyba!) i inne wytwórnie filmowe)
oraz endorphin (do animacji postaci, wbudowane presety-nie trzeba modelować postaci)

a co animacji 2d takiej rysowanej odręcznie to jak dla mnie tylko i wyłącznie-
1. vso image resizer (zmienia wielkość, kadruje itp wiele zdjęć naraz+ ciekawe opcje)
2. JPGvideo (konwertuje wybrane zdjęcia/ obrazki w prosto w format avi, ustawiasz sobie tylko FPS (szybkość), + wiele innych opcji)

Tą twoją animacje ja widziałbym raczej w formie kukiełkowej (modele najlepiej plastelinowe) + greenscreen jako tło. następnie obróbka w wielkim programi do obróbki Adobe After Effects. ale wg mnie to lata roboty

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 22:32 
młody adept
młody adept

Ja tam się niczego nie boję, damy radę ^^
Zapał mój jest większy niż wam się wydaje, wolę już uczyć się animacji niż geografii xP
W każdym razie...
Tak na prawdę to nie mam wyboru, przecież jak to ma wyglądać w nie-3d???
(Sorrki, ale robiłam na szybko... ^ ^""")
http://img7.imageshack.us/img7/1466/asdfghjk.png
To się aż o to prosi.
Chyba...
A poza tym, to nie jest w cale taka pokręcona historia, po prostu nikt jej nie rozumie (nawet ja xD). Nie wiem, jak mam się uzewnętrznić w postaci słów. A za to by wyrazić siebie zapłacę każdą cenę...
Bo, jak powiedział ktoś sławny (Albo ja w chwili słabości):
"Życie jest zbyt krótkie, by myśleć o przyszłości, więc zbieraj tyłek w troki i biesz się do roboty"

P.S.: (Do osobnego tematu): Jak się robi deszcz ^ ^"""??? Mnie wyszło coś takiego:
http://img263.imageshack.us/img263/9204/asdfg.gif

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 22:52 
młody adept
młody adept

to teraz zmieniłem trochę zdanie ;)
deszcz ładnie ci wyszedł i może być.
Tego kota to widzę we flashu jednak ;p jak i całą animację.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 22:59 
młody adept
młody adept

No fakt, też nad flashem myślałam...
Tyle że chcę skądś go ściągnąć, nawet i triala, byle za free. I nigdzie ni ma T,T.
Ja to dopiero w animacji jestem super - począkująca, więc na programach - tak krótko mówiąc - się nie znam ^ ^"""

P.S.: Dziękuję ^^

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 28, 2009 14:59 
młody adept
młody adept

z powodów jasnych nie będę ci podawać linków z fullwersją Flasha (piractwo i inne takie) ale dla chcącego nic trudnego użyć googli i wymyślić odpowiednie hasło jak download flash 8 itp itd. w tym przypadku ściągniesz chyba triala z bodajże dobreprogramy.pl.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 28, 2009 17:26 
młody adept
młody adept

Aha, oki, dzięki za radę i udaję się na poszukiwania xD
Jak będę miała jakieś nowe pytania, to napiszę ^^

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 12:04 
BlackNeko bardzo dobry pomysł ;)

Strefa czasowa: UTC + 1