ANIMUJ.PL

animuj.pl - pierwszy polski portal poświęcony animacji 2D
Teraz jest Wt lis 21, 2017 12:50

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 16, 2012 20:16 
młody adept
młody adept

Witam.

Kiedyś tam dawno temu napisałem małe opowiadanie, o którym mi się przypomniało ostatnimi czasy i stwierdziłem że być może z niego mógłby powstać filmik krótkometrażowy oczywiście po stworzeniu na jego podstawie scenariusza.

Wstęp:

Na początek klimat "barowy" pary znajomych po pracy spotyka się przy piwie by odpocząć po ciężkim dniu, co dla nie których czyni okazję dla pomarudzenia itp. Po pewnej chwili pojawia się pewna osoba będąca powiedzmy trzonem grupy, słynąca z mówienia opowieści usłyszanych przez inne osoby. Oczywiście niektórzy z nich jemu nie dowierzają.

Koncept scenografii etc": Tak jak na wstępie zaznaczyłem żeby ta część animacji była "barowa", sielska, czyli kolory łagodne, bez zbędnych cięższych tonacji.

Część właściwa:

Po pojawianiu się owego "lidera" zaczyna się właściwa opowieść. Mówi ona o lekarzu, przed 40 który choć na początku był jednym z lepszych medyków, zaczął się pogrążać, z powodu znalezienia "...ostatniego puzzle'a do obrazka szczęśliwe życie, czyli kobiety...", zaczął oczywiście pić itd. Pogrążał się aż w końcu nie wytrzymał, co powodem była też śmierć pacjenta, choć nie z jego winy. Po wypiciu pokaźnej ilości alkoholu wsiada za kółko i jedzie do domu. W ostatnim momencie zauważył że jedzie pod prąd i z nad przeciwka jechał samochód i by go nie walnąć zjeżdża na chodnik. Niestety, podczas tego manewru potrąca człowieka. Okazuję się być tą osobą kobieta....
To z fabuły, więcej szczegółów co do niej na priv

Koncept scenografii etc: Tutaj naszła mnie myśl by ta część filmu była powiedzmy w klimacie szarości, ciemne scenografie, z małymi wyjątkami które będą kolorowe, jakby oddzielone od świata tej animacji.

Na razie to wszystko, oczywiście to są ogólniki jeżeli chodzi o technikę itp. Cały czas jestem w trakcie obmyślania bardziej szczegółowego oraz co będzie trzeba w niej dodać, co nie, wygląd postaci i tak dalej...

Zaznaczam na wstępie, że nie posiadam żadnego wykształcenia i doświadczenia w zakresie scenopisarstwa, reżyserii itp. Nie znam się na animacji a rysować też za bardzo nie umiem. Co nie znaczy że nie chciał bym zdobyć doświadczenia w w/w zakresie, i spróbować sił w czymś nowym. Więc liczę że jakiś animator się tym konceptem zainteresuję i być może będzie chciał wziąć udział w tym moim małym projekcie :). Oczywiście każda inna pomoc będzie również mile widziana :)

Strefa czasowa: UTC + 1