ANIMUJ.PL

animuj.pl - pierwszy polski portal poświęcony animacji 2D
Teraz jest Wt lis 21, 2017 12:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Festiwal Mięsa
PostNapisane: N mar 17, 2013 21:46 
młody adept
młody adept

To krótki zarys mojego pomysłu na pracę licencjacką ;)
Jak dobrze pójdzie to zrobię ją ręcznie, w kolorze ale ponieważ mamy ju połowę marca coraz częściej myślę o zrobieniu tego w 2d na kompie :P

"Festiwal Mięsa"

Rodzeństwo ucieka z domu dziecka i po wielu dniach wędrówki trafia do małego, nikomu nie znanego miasteczka. W mieście panuje zamieszanie, gdyż organizowany jest tu coroczny Festiwal Mięsa. Rozstawione stragany, pachnące kiełbaski i wędliny nie pozwalają oderwać od nich wzroku. Rodzeństwo przechadza się między nimi niezauważenie licząc, że dla nich też coś się znajdzie, ale ponieważ nie mają pieniędzy nic nie dostają. Zrezygnowani postanawiają nacieszyć się widokiem zachodzącego słońca i festynowych lampionów z pobliskiej góry. Gdy powoli się na nią wdrapują, dostrzegają że na grządkach rosną parówki! Głód jest tak silny,że nie wiele myśląc zrywają tyle parówek ile są wstanie schować w kieszenie i nagle...głośny, gniewny krzyk wprawia ich w osłupienie! To burmistrz miasta wpadł w szał, gdyż został okradziony! Rodzeństwo w popłochu szuka kryjówki i od tej pory stają się biernymi obserwatorami wydarzeń. Burmistrz przepytuje mieszkańców, każe im się przyznać do winy ale bezskutecznie. Nikt z mieszkańców przecież tego nie zrobił, więc nie ma wśród nich winnego. Burmistrz wiedziony zemstą morduje wszystkich mieszkańców! Ich ciała kolejno trafiają do wielkiej maszyny, która przerabia ich na parówki i wsadza w grządki na pobliskiej górce...

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 18, 2013 12:05 
animator
animator

Jestes pewna, ze chcesz robic animacje na podstawie tego pomyslu? Moim skromnym zdaniem jest kompletnie niespojny i nie trzyma sie kupy. Moze to kwestia tego, ze to dopiero zarys ale obawiam sie, ze jesli trafi do produkcji to w bardzo podobnej formie.
Skoro juz musisz zrobic film (prawdopodobnie nie tylko musisz a chcesz) bo wymagaja tego Twoje studia, to warto pochylic sie troche dluzej nad scenariuszem. Z moich doswiadczen wynika, ze jest to najmniej czasochlonny element, a kiedy sie juz zdecydujesz bedzie to ciezko odkrecic.
Nie sugeruje, ze film ma niesc jakies ciezkie zyciowe przekazy. Po prostu warto zeby byl sensowna, zamknieta caloscia.

Jakie metraze maja te filmy zaliczeniowe? Jakich technik uzywacie? Z dialogami czy bez? I jaki gatunek Cie interesuje, horror?

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 18, 2013 12:59 
młody adept
młody adept

Film jest oparty na śnie więc nic dziwnego,że jest niespójny i chaotyczny. Teraz głowię się co zrobić żeby nadać mu jakąś konkretną formę. Na uczelni nie mamy zajęć w tak zaawansowanej formie jak ludzie z tego kierunku (ja jestem na proj.graficznym) stąd też praca po omacku. Myślę nad konkretnym scenariuszem wg. waszych wzorów i wskazówek bo mam z tym spore kłopoty...Film ma trwać minimum 5min, technika w zasadzie dowolna, program jakiego użyjemy też, dialogów nie będzie dużo (raczej narrator). Pomysł był taki by odrobinę zmylić widza tzn. zacząć to jak zwykłą, sielankową bajkę i nagle w jednej chwili to zburzyć i zamienić w horror...

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 19, 2013 15:14 
animator
animator

5 minut to juz spory metraz. Mozna pokazac cos calkiem ciekawego.
Nie wiem jak uczelnia patrzy na wykorzystanie scenariusza osoby innej niz autor filmu ale jesli jest to dopuszczalne to moze bede mogl cos pomoc. Nie mam ostatnio czasu na animowanie ale moze chociaz ktorys z moich pomyslow ujrzy swiatlo dzienne dzieki wspolpracy. Jesli Cie to interesuje daj znac na priva, zeby nie zasmiecac forum.

Strefa czasowa: UTC + 1